| Namn på parameter | Värde |
|---|---|
| Modell | AK 30 |
| Effektklass | 233 B |
| Mängd släckmedel | 30 kg |
| Släckmedel | Koldioxid |
| Fyllningstryck | 55 bar vid 20°C |
| Höjd | 1110 mm |
| Diameter | ø267 mm |
| Bredd | 430 mm |
| Djup | 780 mm |
| Vikt | 92 kg |
| Slang, längd | 5 meter |
| Hjuldiameter | ø300 mm |
| Tömningstid | 30 sek |
| Kastlängd | 3 m |
| Funktionstemperatur | -30° till +60°C |
| Godkännanden | EN1866-1:2008, CE PED, MED |
| Namn på parameter | Värde |
|---|---|
| Modell | AK 30 |
| Effektklass | 233 B |
| Mängd släckmedel | 30 kg |
| Släckmedel | Koldioxid |
| Fyllningstryck | 55 bar vid 20°C |
| Höjd | 1110 mm |
| Diameter | ø267 mm |
| Bredd | 430 mm |
| Djup | 780 mm |
| Vikt | 92 kg |
| Slang, längd | 5 meter |
| Hjuldiameter | ø300 mm |
| Tömningstid | 30 sek |
| Kastlängd | 3 m |
| Funktionstemperatur | -30° till +60°C |
| Godkännanden | EN1866-1:2008, CE PED, MED |